Genel

Bostanlı Çek Senet Avukatı

denizaslanı hukuk

Bostanlı çek senet avukatı, karşıyaka senet avukatı, bostanlı icra takibi avukatı, karşıyaka senet icra takibi avukatı, karşıyaka icra dairesi avukatı, izmir icra dairesi avukatı, boş senedin icraya konması, icra takibi avukatları, icra hukuku avukatı gibi merak edilen hususları sizler için derledik.

Bostanlı Çek Senet Avukatı ve ticari dava avukatı olarak İzmir‘de en sık hukuki destek verdiğimiz ticaret hukuku alanı olarak çek senet kavramları ortaya çıkmaktadır. Ticari hayatta çek senetin önemi büyüktür. Çek senet ticaret hukukunda, borç ödeme yollarından biri olarak karşımıza çıkar. Ticari hayatta önemli bir yer teşkil eden çek, ticari dava avukatlığı ve çek senet avukatlarının da önemini ayrıca ortaya koymuştur. Çek senet avukatları İzmir’de ağırlıklı olarak çek, çek iptali, karşılıksız çek tahsili, icra takibi, menfi tespit, sahte senet davaları gibi alanlarda faaliyet göstermektedirler.

Çek, mutlaka bir bankaya hitaben yazılır. Yani diğer senetler gibi iki taraf yoktur. Üçlü bir ilişki vardır. Çeki elinde bulunduran kimse bunu ciro ile başkasına devreder. Çek ya kendi bankasına ya şubesine ya da takas odasına tahsil için verilir.

Karşılıksız çek nasıl tahsil edilir?

Peki karşılıksız çıkan çek nasıl yazılır ve karşılıksız çek nasıl tahsil edilir? Karşılıksız çek, mutlaka bankaya ibraz edilir. Karşılıksız olduğu çeke yazılır ve çek senet avukatı, ticari dava avukatı ya da ticaret avukatları yoluyla da icra takibine konu edilir. Çek dışında da senet davaları bulunmaktadır. Yani, çek dışında bono, poliçe de senetler arasındadır.

Ödenmeyen senet nasıl icraya konulur? İlgili yazımız için tıklayın.

Ödenmeyen senet, İzmir ticari dava avukatları yoluyla icra takibine konu edilir. Ticari dava avukatı olarak faaliyet gösteren Bayraklı Folkart Towers‘da bulunan ofisimiz , çek senet davaları ve tahsil edilemeyen senetlerle ilgili ağırlıklı olarak hizmet vermektedir.

Bostanlı Çek Avukatı

Ticarette nakit sıkıntısı yaşanan durumlarda ticari hayattın devamı için çek senet yoğun olarak kullanılmaktadır. Çek senet vadesi geldiğinde ödenmez veya karşılıksız çıkarsa ne yapılmalıdır.

Çek senet nasıl tahsil edilir?

Süresi içinde ibraz edilen ve karşılıksız çıkan çek avukatı vasıtası ile icra takibine konu yapılabilir. Çek avukatı karşılıksız çıkan çek için ihtiyati haciz kararı alarak derhal haciz işlemi uygulayabilir, mal kaçırılmasına engel olabilir. Bu noktada çek senet avukatı zaman kaybetmeksizin mal kaçırma riskine karşı derhal haciz işlemini uygulamalıdır. Karşılıksız Çek Avukatı ilk olarak teminatı yatırarak Asliye Ticaret Mahkemesinden ihtiyati haciz kararı alarak haciz işlemi uygulamaktır.

Çek Senet Avukatı

Çek bono gibi kıymetli evraklar kambiyo senedi oldukları için, kambiyo senetlerine özgü icra takibi ile icra işlemleri yapılabilir. Çek senet avukatı İzmir için, ticari hayatın yoğunluğundan dolayı oldukça sık aranan çalışma alanıdır. Çek senet avukatı olarak veya izmir icra avukatı için yapılan aramalarda ofisimizden icra takibi hizmetleri verilmektedir. Karşılıksız çek icra takibi avukat desteği için ofisimizden randevu alabilirsiniz.

İcra Takibine İtiraz başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

Bostanlı Araç Kiralama Avukatı, Rent A Car Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.

DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN.

İzmir İcra Avukatı Ali Berkin Denizaslanı‘nı aramak için tıklayın.

Ticaret ve Şirket Avukatı ile Mal Rejimi Sözleşmesi Avukatı gibi soruların cevapları için tıklayın.

izmir boşanma avukatı

Bir önceki yazımız olan Bostanlı Mal Rejimi Sözleşmesi Avukatı başlıklı makalemizde alaçatı evlilik sözleşmesi avukatı, alaçatı mal rejimi sözleşmesi avukatı ve balçova mal rejimi sözleşmesi avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir düşünce “Bostanlı Çek Senet Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir