Genel

Asgari Avukatlık Ücret Tarifesi

denizaslanı hukuk

Avukatlık asgari ücret tarifesi belli oldu. Tüm Türkiye işçilere verilecek olan 2022 asgari ücret zammını beklerken Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık asgari ücret tarifesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Yargıtay’da görülen ilk derece davalar için 7 bin 425 lira, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’da temyiz yoluyla görülen işlerin duruşması için 3 bin 815 lira avukatlık ücreti ödenecek. Peki, ücret tarifesi ne kadar oldu? İşte 2022 güncel avukatlık asgari ücret tarifesi

Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi. Avukatlara hukuki yardımlar, davalar, yürütülecek iş ve işlemler karşılığında ödenecek yeni ücretler açıklandı. Pek çok vatandaş ve hukukçu da yeni fiyatları araştırıyor. İşte, 2022 güncel ücret tarifesi.

Buna göre, büroda sözlü danışmanlıkta ilk bir saat için 675, takip eden her saat için 405 lira, çağrı üzerine gidilen yerde sözlü danışmanlıkta ilk bir saate kadar 1405, izleyen her saat için 695 lira, her türlü dilekçe, ihbarname, ihtarname ve protesto düzenlenmesinde 1030, kira sözleşmesi ve benzeri belgelerin hazırlanmasında 1350, tüzük, yönetmelik, miras sözleşmesi, vasiyetname, vakıf senedi gibi belgelerin hazırlanmasında 4 bin 100 lira avukatlık ücreti alınacak.

Uluslararası yargı yerlerindeki duruşmasız işlerde 13 bin 875, duruşmalı işlerde 24 bin lira avukatlık ücreti ödenecek.

Avukatlık asgari ücret tarifesi ceza soruşturma evresindeki işler için 1550, sulh hukuk mahkemelerindeki davalar için 2 bin 175, sulh ceza ve infaz hakimliklerinde takip edilen davalar için 2 bin, asliye mahkemelerindeki davalar için 5 bin 100, ağır ceza mahkemelerindeki davalar için 10 bin 250 lira avukatlık ücreti alınacak.

Yargıtay’da görülen ilk derece davalar için 7 bin 425 lira, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’da temyiz yoluyla görülen işlerin duruşması için 3 bin 815 lira avukatlık ücreti ödenecek.

Tarifeyle diğer yargı yerlerindeki iş ve işlemler ile diğer hukuki yardımlar karşılığında ödenecek ücretlerde de belirli oranlarda artış yapıldı.

Ağır Ceza Avukatı Ücreti, Asliye Ceza Avukatı Ücreti

Bir önceki yazımız olan Basit Yargılama Usülü Avukatı başlıklı makalemizde 2022 aaüt, 2022 avukatlık ücreti ve avukatlık ücreti 2022 hakkında bilgiler verilmektedir.

MAPS – click.

İzmir Profesyonel Futbolcu Avukatı ve Wedding in Turkey için tıklayın.

quels sont les cabinets d’avocats français a izmir başlıklı yazımız için ulaşın. 
Avocats Francophones Izmir başlıklı yazımız için ulaşın.
Cabinet D’avocats Francophones başlıklı yazımız için ulaşın.

Bir önceki yazımız olan İzmir Profesyonel Futbolcu Avukatı başlıklı makalemizde Avocats Francophones Izmir, Cabinet D’avocats Francophones ve futbolcu alacağı avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lawyer in Karsiyaka başlıklı makalemizde Cabinet D'avocats Francophones à Karsiyaka, English speaking lawyer in Karsiyaka ve izmir-law-firm hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir