Genel

Türk Vatandaşlığına Başvuru Şartı Değişiyor

denizaslanı hukuk

400.000 dolar vatandaşlık, 250.000 dolar vatandaşlık, 250 bin dolar vatandaşlık, dört yüz bin dolar vatandaşlık, yatırım yolu ile vatandaşlık kazanma, Türk Vatandaşlığı kazanma, Turkish citizenship, 400.000 USD.

250.000 Doları‘ndan 400.000 Dolar‘a yükseliyor.

Türk Vatandaşlığına Başvuru Şartı Değişiyor. Vatandaşlık başvurusunda alınacak gayrimenkulün değeri 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltilecek. Türk vatandaşlığına başvuruda şartlar değiştirilerek, alınacak gayrimenkulün değeri yükseltilecek. Dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan karara göre; 250 bin dolar olan başvuru şartı 400.00 dolara yükseltilecek. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek. 2018 yılının Eylül ayında alınan bir kararla vatandaşlık için ev alınımda öngörülen bedel 1 milyon dolardan 250.000 dolara indirilmişti. Karar kapsamında Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in istisnai olarak Türk vatandaşlığının kazanılmasına ilişkin hükümlerin bulunduğu 20’inci maddesinin 2’nci fıkrasının “b” bendinde değişiklik yapılması öngörülüyor. 250.000 dolar vatandaşlık, وکیل شهروندی ترکیه

Bu değişikliğin ilerleyen günlerde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle en az 400 bin Amerikan doları veya karşılığı döviz tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koyulmak şartıyla satın alanlar ve kat mülkiyeti ya da kat irtifakı kurulmuş, en az 400 bin Amerikan doları veya karşılığı döviz tutarı peşin olarak yatırılan ve tapu siciline 3 yıl süreyle devir ve terkini yapılmayacağı taahhüdü şerh edilmek şartıyla noterde düzenlenmiş sözleşme ile taşınmazın satışının vadedildiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca tespit edilenler Cumhurbaşkanı kararı ile Türk vatandaşlığı kazanabilecek. 250.000 dolar vatandaşlık

quels sont les cabinets d’avocats français a izmir başlıklı yazımız için ulaşın. 
Avocats Francophones Izmir başlıklı yazımız için ulaşın.
Cabinet D’avocats Francophones başlıklı yazımız için ulaşın.

Bir önceki yazımız olan İzmir Profesyonel Futbolcu Avukatı başlıklı makalemizde Avocats Francophones Izmir, Cabinet D’avocats Francophones ve futbolcu alacağı avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Le cabinet dispose d’une équipe francophone en Turquie et d’une équipe turcophone en France.

MAPS – click.

Lawyer in Karsiyaka

Bir önceki yazımız olan Asgari Avukatlık Ücret Tarifesi başlıklı makalemizde ağır ceza avukatı ücreti, asliye ceza avukatı ücreti ve avukat ücreti ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir