Genel

Karşıyaka İcra Avukatı

denizaslanı hukuk

icra takibi nedir, icra takibi nasıl başlatılır, icra takibi nasıl yapılır, icraya koymak için ne yapmak gerekir, icraya nasıl koyulur, icraya vermek, icra takibi başlatmak, en iyi icra avukatı ve icra takibi hukuk bürosu hakkında merak edilenleri sizler için yanıtladık.

Karşıyaka icra avukatı, karşıyaka icra dairesi adresi, karşıyaka icra dairesi avukatı.

İcra Takibi Nasıl Başlatılır?

karşıyaka icra avukatı olarak karşımıza çıkan konulardan biridir. İcra takibi sürecinin başlatılabilmesi için bazı hukuki prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Bu nedenle bu prosedürler detaylı olarak öğrenilmeli ve ona göre gerekli adımlar atılmalıdır.

Öncelikle icra takibinin hangi tür olacağı belirlenmelidir. Çünkü günümüzde 3 farklı şekilde icra takibi gerçekleştirilir. Bunlar; ilamlı icra takibi, ilamsız icra takibi, kambiyo senedine dayanan icra takibi şeklindedir.

Bu üç farklı icra takibi türünden hangisi gerçekleştirilecek ise, o icra takibinin gerektirdiği belgelerin hazırlanması ve ilgili mercilere teslim edilmesi gerekir. Böylece başvuru işlemleri tamamlanarak, icra takibinin başlatılması sağlanır.

İcra Avukatı Hakkında Detaylı Bilgi İçin tıklayın.

İcra Takibi Başlatmak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

İcra takibi başlatmak için gerekli olan evrakların hazırlanması ve bu evraklarla icraya verilecek kişinin yerleşim yerinde bulunan icra müdürlüğüne başvurulması gerekir. Başvurunun kabul edilmesi için bu belgelerin yanı sıra, ödeme emri ve takip talebi de hazırlanmış olmalıdır.

Ardından icra tevzi bürosuna gidilerek, takip için belirlenen para miktarına bağlı olarak belirlenen harç tutarının ödenmesi gerekir. Bu miktar icra takibini başlatmak isteyen kişi tarafından ödenmelidir. Sonrasında tevzi bürosu kişiyi bir icra müdürlüğüne yönlendirir. Buraya hazırlanan belgeler bırakılır ve karşı tarafa ödeme emri gönderilmesi için gerekli işlemler yapılır. Ödeme emrinde belirtilen süreçte istenen borç ödenmezse, icra takibi kesinleşir.

İcraya itiraz nasıl edilir, ödeme emrine itiraz dilekçesi örneği, icraya itiraz dilekçesi örneği

İtiraz dilekçesi örneği için tıklayın. İcra Takibine İtiraz Dilekçesi.

İcra Takibi Nasıl Başlatılır? İcra Takibi Nasıl Açılır?

İcra avukatı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

İcra Avukatı Telefon Numarası İçin Tıklayın.

En iyi avukat tavsiyelerini incelemek için tıklayın.

Karşıyaka Ceza Mahkemesi Nerede

izmir boşanma avukatı

icra hukuku avukatı, karşıyaka icra dairesi, karşıyaka icra avukatı, izmir icra avukatı, bayraklı icra avukatı, konak icra avukatı, alsancak icra avukatı

Bir önceki yazımız olan Karşıyaka Ceza Mahkemesi Nerede başlıklı makalemizde bayraklı adliyesi yol tarifi, çiğli adliyesi adres ve izmir karşıyaka adliyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir