Genel

İzmir Profesyonel Futbolcu Avukatı

denizaslanı hukuk

izmir profesyonel futbolcu avukatı, futbolcu avukatı, izmir futbolcu avukatı, spor kulübü avukatı, futbolcu kontrat avukatı, kontrat hazırlama avukatı, profesyonel futbolcu sözleşmesi, sports law, cabinet d’avocats francophones, izmir law firm gibi merak edilen hususları sizler için derledik.

izmir profesyonel futbolcu avukatı alanında hizmet gösteren ofisimiz; sporcuların, kulüplerin, şirketlerin, federasyonların, birbirleriyle sportif faaliyet ve etkinliklere ilişkin ilişkilerini, düzenleyen çok yönlü ve kendine has bir hukuk dalında faaliyet göstermektedir. Spor hukuku; sporcularla birlikte yan dal olarak; alt yapı sporcularını, bu spor faaliyetini halka ulaştıran basın çalışanlarını, kulüplere hizmet veren antrenör, masör, şoför, temzilik hizmetlileri gibi sporcuların bulunduğu her alanda hizmet veren kişi ve kurumları da kapsayan geniş bir hukuk dalıdır.

Türkçe hukuki destek almak için; +90 (532) 660 97 35
For French or English; +90 (532) 305 37 93

Profesyonel Sporcu Sözleşmelerinin Kontrolü ve Hazırlanması

Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu’nun tavsiye niteliğindeki kalıp sözleşmeleri genel olarak yerli sporcular ile kulüpler arasında uygulama alanı bulur. Futbolcu veya menajerinin sözleşme incelemesinde tecrübeli olmaması veya bir husus gözardı etmesi halinde masanın güçlü tarafı olan kulüp, kendi lehine olacak şekilde bir sözleşme tesis eder. Sporcunun kontrat kontrolü ve yeni kontrat tesisi sürecinde profesyonel ekibimizle sporcuya hukuki desteğimizle yanlarında oluyoruz.

Taraftar ve medya baskısı, kulüp menfaatleri ve transfer süreçlerinde sözleşmenin sporcu lehine olması durumunda sporcu bu kriz süreçlerinden karlı bir şekilde çıkacaktır. Bilinmelidir ki; sporcuyu performansı ve sözleşmeler korur. Birinin zayıf olması halinde sporcunun kariyeri, kazancı ve performansı negatif olarak etkilenecektir.

Sporcuların Kulüplerinden Sözleşme Alacakları

Sporcu sözleşmelerinde sporcular düzenli ödeme, taban yıllık kazanç, prim, maç başı ücret gibi alacak kalemleri üzerinde anlaşırlar. Bu alacakların kulüpten tahsili ve talep edilmiş ancak tahsil edilememiş alacaklar hakkında, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Arabuluculuk Daire Başkanlığı, FIFA, UEFA, CAS başvuruları ile alacakların tahsili sürecinde ve ödememe kaynaklı kulüp şikayetlerinde sporcunun yanında oluyoruz.

Sporculara Medya Aracılığıyla Yapılan Hakaret Ve Kişilik Hakları Saldırıları

Görsel Medya, Yazılı Medya ve sosyal medya aracılığıyla sportif faaliyetler halka ulaşmaktadır. Spor faaileyetleri taraftar, kulüp çalışanları veya yöneticilerinin futbolcunun kişilik haklarına saldırması(hakaret, basın açıklaması, hedef gösterme gibi) durumunda doğacak hak ihlallerinde, ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılmasında sporculara hukuki destek vermekteyiz.

Sporcular Hakkında Medyaya Basın Açıklamaları Hizmeti

Tüm spor branşlarında efor ve mental güç birlikte olarak motivasyon doğurmaktadır. Sporcu aleyhine gelişen bir medyatik olayda sporcunun yalnız kalması halinde konsantrasyonu olumsuz olarak etkilenmesi kaçınılmazdır. Bu süreçte sporcuyu temsilen açıklama yapmakta ve futbolcuyu medya önünde korumaktayız.

Futbolculara Verilen Para Cezalarına İtiriaz Süreci

Ülkemizde futbol oynayan her sporcu kedi kulübünün “iç yönetmelik ve disiplin kuralları”na bağlıdırlar. Zaman zaman kulüpler küme düşme ve şampiyonluk baskısı, transfer baskıları, özel yaşam, taraftar baskısıyla futbolculara hak etmedikleri cezaları kesmektedirler. Bu noktada kesilen cezalara futbolcuların TFF nezdinde itiraz hakkı bulunmaktadır. Kesilen bu cezaların öncelikle yazılı olması, imza karşılığı futbolcuya teslim edilmesi veya noter aracılığyla 15 gün içerisinde tebliğ edilmesi ve bir nüshasının TFF’na bildirilmesi zorunludur. TFF nezdinde futbolcu tarafından yapılacak itirazın ise Profesyonel Futbolcuların Statüsü Ve Transferleri Talimatı’nın 24’ncü maddesi gereğince bu cezalara gerekçeleri ile birlikte itiraz edebilmektedir.

Transfer Sözleşmelerinin Tercümesi ve Hukuki Olarak Yorumlanması

Futbolcunun uluslararası kariyerinin sağlıklı bir biçimde yürütülebilmesi için teklif edilecek sözleşmelerin ingilizce olarak tercümesi ve sporcuyla istişare edilmesi sporcunun kariyeri için son derece elzemdir. Bu noktada sözleşmelerin yabancı dilde yorumlanması ve futbolcu lehine yine yabancı ülke diline uygun olarak maddeler eklenmesi ve tekliflerin revize edilmesi konularında sporculara destek oluyoruz.

Futbolcu avukatı makalemizde de görüldüğü gibi aslında sporcunun tüm yaşantısı içinde olmak ve her alanda kendisine destek verme süreci olduğunu buradan daha iyi anlamaktayız.

Denizaslanı Hukuk Bürosu, farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış danışman kadrosuna sahiptir. Avukatlık hizmetinin bir kamu hizmeti olduğu bilinciyle hukuki münasabetlerin düzenlenmesi, her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun olarak çözümlenmesi ve hukuk kurallarının tam olarak uygulanması amacıyla hukuki bilgi ve tecrübelerimizi adalet hizmetine ve kişilerin yararlanmasına tahsis etmek amacı güdülmektedir. Yüklenilen görevleri bu görevin kutsallığına yakışır bir şekilde özen, doğruluk ve onur içinde yerine getirmek ve avukatlık unvanının gerektirdiği saygı ve güvene uygun biçimde davranmak ve görevlerimizi ifa ederken Türkiye Barolar Birliğince belirlenen meslek kurallarına uymak Denizaslanı Hukuk Bürosu’nun temel ilkeleri dahilindedir.

Yol tarifi için tıklayın.

FİYAT ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

Martı Tower Hukuk Bürosu ve Wedding in Turkey için tıklayın.

izmir boşanma avukatı

spor hukuku avukatı, izmir spor hukuku avukatı

Bostanlı Apartman Site Yönetimi Avukatı ‘na ulaşın.
Trafik Kazası Sonrası Yapılacak İşlemler Avukatı telefon numarası için ulaşın. Appelez nous.
İzmir Trafik Kazası Avukatı başlıklı yazımız için ulaşın.
İzmir Ceza Avukatı Tavsiyesi başlıklı yazımız için ulaşın.
quels sont les cabinets d’avocats français a izmir başlıklı yazımız için ulaşın.
Avocats Francophones Izmir başlıklı yazımız için ulaşın.
Cabinet D’avocats Francophones başlıklı yazımız için ulaşın.

Bir önceki yazımız olan Wedding in Turkey başlıklı makalemizde avocats, avocats a izmir ve avocats francophones hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

3 thoughts on “İzmir Profesyonel Futbolcu Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir