Genel

Avukat Ücretleri, 2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi

Avukat ücreti, avukatlık ücreti, izmir ceza davası avukatlık ücreti, izmir avukatlık ücreti, izmir boşanma davası avukat ücreti, izmir ağır ceza davası avukatlık ücreti, avukat ücreti ne kadar gibi merak edilen hususları sizler için yanıtladık.

Avukat ücreti, avukatlık ücretleri görmek için tıklayın.

Avukat ücreti, başlıklı yazımıza önce avukatlık mesleğini tanımlayarak başlıyoruz. Avukatlık mesleği bir serbest meslek faaliyetidir. Gelir Vergisi Kanunu’nun 65’ inci maddesinde serbest meslek faaliyetinin tanımı; “Sermayeden ziyade şahsi mesaiye, ilmi veya mesleki bilgiye veya ihtisasa dayanan ve ticari mahiyette olmayan işlerin işverene tabi olmaksızın şahsi sorumluluk altında kendi nam ve hesabına yapılmasıdır.”şeklindedir.

Avukatlar hukuk alanındaki bilgi ve tecrübelerini diğer insanların istifadesine sunarlar. Nasıl ki bir doktorun özel muayene hanesine gidildiğinde bir ücret ödemeniz gerekiyorsa avukat bürosuna gidip herhangi bir hukuki sorunla ilgili soru sorulduğunda veya vekâleten iş takibinde bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

Avukata ücret ödenmesi aynı zamanda yasal bir zorunluluk olup avukatlık asgari ücret tarifesinde belirlenen değerler altında ücret sözleşmesi yapılması da yasaklanmıştır. İzmir Barosu

2021 Yılı Avukatlık Ücret Tarifesi

Avukatlık Ücreti, İzmir

Avukatlık ücreti ve tüm ücret tarifesini incelemek için lütfen tıklayın.

Avukatlık ücreti davadan davaya değişkenlik göstermektedir. Size özel teklifimizi sunmamız adına lütfen iletişime geçin.

Bizi arayın.

_________________________________

Avukata ödenecek ücretin kapsamı avukat ve vekil eden arasında yapılacak sözleşme ile belirlenebilir. Ancak bu konuda sözleşme yapılmamış ise verilen ücretin hangi işleri kapsadığı avukatlık asgari ücret tarifesinde belirlenmiştir. Buna göre verilen ücret, sözleşmenin konusunu oluşturan işle ilgili kesin hüküm elde edilinceye kadar yapılacak tüm işlemleri kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse yargı makamlarına verilecek dava dilekçesi veya cevap dilekçesi, itiraz dilekçesi ve temyiz dilekçeleri ücret kapsamındadır. Buna karşılık üst yargı mercilerinde duruşmalı yapılacak işler ile verilen hükmün icra takibine konulması ayrı ücrete tabidir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki yargılama giderleri olan dava harçları, tebligat, keşif, bilirkişi ücreti vs masraflar ile avukatın iş takibi için yapacağı yol, konaklama vs masraflar avukatlık ücreti kapsamında değildir. Davanın kaybedilmesi, açılan davadan sonradan vazgeçme veya avukatın görevinden alınması gibi hallerde ödenen ücretin iadesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Fetö davası avukatı, terör davaları avukatlık ücreti için tıklayın.

Cinsel Suçlar avukatlık ücreti, cinsel saldırı avukatı ücreti, cinsel taciz avukatlık ücreti için tıklayın.

Yaralama davası avukatı ücreti, ceza davası avukatlık ücretleri için tıklayın.

Avukat tavsiyesi için tıklayın.

izmir boşanma avukatı

izmir avukat ücreti, avukatlık ücreti izmir, izmir avukatları ücretleri, izmir avukat ücret tarifesi, izmir avukat ücretleri

Bir önceki yazımız olan Boşanma Davası Hakkında Merak Edilenler başlıklı makalemizde alsancak boşanma avukatı, anlaşmalı boşanma avukatı izmir ve avocat hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

9 thoughts on “Avukat Ücretleri, 2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi

  1. Güllü dedi ki:

    Sulh ceze avukatı arıyorum

    1. denizaslaniadmin dedi ki:

      Yardımcı oluruz Güllü Hanım. Bizimle iletişim numaralarımızdan gün içinde iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir