Genel

Bostanlı Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Avukatı

denizaslanı hukuk

Bostanlı Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Avukatı, Karşıyaka Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Avukatı Ücreti, Bostanlı Cinsel Taciz Avukatı

Karşıyaka Cinsel Suçlar Avukatı, Cinsel Saldırı Avukatı Ücreti, 18 Yaşından Küçük Biriyle Cinsel İlişkiye Girmek, Ağır Ceza Davası Avukatlık Ücreti, Avukatlık Ücreti gibi merak edilen tüm hususları sizler için yanıtladık.

Bostanlı Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Avukatı, reşit olmayanla cinsel ilişki suçu, cebir, tehdit ve hileye başvurmaksızın 15–18 yaş grubunda bulunan reşit olmayan çocuklarla karşılıklı rızaya dayalı olarak cinsel ilişkiye girilmesi ile oluşur (TCK md.104). Kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye giren taraflardan mağdurun yaşı 18’den küçükse fiil diğer taraf açısından suç teşkil eder. Failin yaşının 18’den büyük veya küçük olmasının bir önemi yoktur. Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu, “Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar” bölümünde düzenlendiğinden denetimli serbestlik ve diğer ceza infaz uygulamaları açısından bu husus özellikle göz önünde bulundurulmalıdır.

18 yaşından küçük biriyle cinsel ilişki eylemi gerçekleştiğinde, bu suçun unsurlarının oluştuğundan söz edebilmekteyiz.

İzmir Barosu’na bağlı bir Avukatlık Bürosu olarak ofisimiz, İzmir Barosu Tavsiye Niteliğindeki Ücret Tarifesi çerçevesinde bir ücret politikası ile hizmet vermektedir.

Avukatlık Ücreti Taksidi, Taksitli Avukatlık Ücreti, Avukat Ücretleri Taksitlendirilebilir Mi?

Ofisimiz bünyesinde, avukatlık ücretini aramızda kuracağımız bir sözleşme doğrultusunda taksitlendirme veya e-Tahsilat uygulaması ile kredi kartına taksit yapabilme imkanımız mevcuttur. Ancak, sözleşme ile taksitli avukatlık ücreti hizmetimiz, zor şartlar altındaki müvekkillerimiz ile aramızdaki güven ilişkisinin neticesinde meydana gelmektedir. Bilinmesi gerekmektedir ki, avukatlık ücreti, kanunen peşin alınmaktadır.

ASLİYE CEZA MAHKEMESİ AVUKAT ÜCRETİ İÇİN ARAYIN.

WhatsApp

Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçunun Cezası

Reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun cezası şu şekildedir: On beş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikayet üzerine, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun mağdur ile arasında evlenme yasağı bulunan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, şikayet aranmaksızın, on yıldan on beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Suçun, evlat edineceği çocuğun evlat edinme öncesi bakımını üstlenen veya koruyucu aile ilişkisi çerçevesinde koruma, bakım ve gözetim yükümlülüğü bulunan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, şikayet aranmaksızın ikinci fıkraya göre cezaya hükmolunur.

Bu ücret, 2021 Yılı İzmir Barosu Tavsiye Niteliğindeki Ücret Tarifesi kapsamında verilmiştir. Dosya kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve teklif için iletişime geçin.

Detaylı toplantı için Avukat Ali Berkin Denizaslanı’nı arayın.

Bir önceki yazımız olan 2021 CMK Ücret Tarifesi başlıklı makalemizde barodan avukat isteme, cmk avukatı ve cmk avukatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Suçun Unsurları Nelerdir?

Karşıyaka reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun en önemli unsuru mağdurun geçerli bir rızasının olmasıdır. Mağdurun cinsel ilişki kurma konusunda özgür iradesi yoksa, örneğin failin cebir uygulaması söz konusu ise cinsel saldırı suçu oluşur.. Mağdura uygulanan hile özgür iradesini ortadan kaldıracak nitelikte olmalıdır. Yargıtay uygulamasında mağdura yönelik “seninle evleneceğim” şeklinde söylenen cümleler mağdurun özgür iradesini ortadan kaldıracak nitelikte bir hile olarak kabul edilmemiştir.

Reşit olmayanla cinsel ilişki suçunda mağdurun 15 yaşını bitirmiş ancak 18 yaşını tamamlamamış olması gerekir. Mağdurun yaşı 15’ten de küçükse rızası olsa bile cinsel istismar suçu meydana gelir. Çünkü, 15 yaşından küçük çocukların rızası geçerli sayılmamakta, ceza hukukunda hukuka uygunluk nedeni olarak kabul edilmemektedir. Mağdurun yaşı 15 yaşından küçük görünmesine rağmen gerçek yaşı 15 yaşından büyükse mutlaka kemik tespiti için rapor alınmalıdır. Adli Tıp Kurumu yaşı tespit edemediğinde ceza mahkemesi tarafından tanıklar dinlenerek yaş tespiti yapılmalıdır. Fail mağdurun zeka geriliğini bilmiyor veya zeka geriliği anlaşılamıyorsa, fail reşit olmayanla cinsel ilişki suçu hükümlerine göre cezalandırılmalıdır. Ancak, fail mağdurun zeka geriliğini biliyor veya zeka geriliği dışardan kolayca anlaşılabiliyor ise, bu durumda fail cinsel istismar suçu hükümleri gereği cezalandırılacaktır.

izmir boşanma avukatı

cinsel suçlar avukatı, cinsel saldırı avukatı, tecavüz avukatı, cinsel taciz avukatı

Bir önceki yazımız olan Bostanlı Ceza Avukatı başlıklı makalemizde avukat bostanlı, bostanlı ağır ceza avukatı ve bostanlı avukat hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir