Genel

Boşanma Davası Dilekçesi

izmir avukat ali berkin denizaslanı

boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma dilekçesi örneği, en iyi boşanma dilekçesi nasıl yazılmalıdır, boşanma dilekçesi avukatı, avukata soru sor, boşanma protokolü örneği, boşanma davası dilekçesi, anlaşmalı boşanma davası dilekçe örneği, örnek dava dilekçesi, boşanma davası protokolü, anlaşmalı boşanma protokolü, boşanma davası nasıl açılır, boşanma dilekçesi, en iyi boşanma davası protokolü, velayet davası dilekçesi, boşanma davası açma ücreti gibi merak edilen hususları sizler için yanıtladık.

Boşanma dilekçesinin yazımı ve dilekçede yer alması gerekenleri Avukat Ali Berkin Denizaslanı sizler için yanıtladı. Boşanma davası dilekçesi, boşanma dilekçesi nasıl hazırlanır? İşte detaylar…

Boşanma dilekçesi örneği, vatandaşlarımıza öncelikle, alanında uzman boşanma avukatı ile yola çıkmalarını tavsiye etmekteyiz. Zira, hızlıca verilmiş bir karar neticesinde hazırlanmış dilekçe ile açılmış bir dava, geri dönüşü olmayan mağduriyetlere yol açabilmektedir. Boşanma avukatı ile çalışmak, her açıdan avantajları beraberinde getirecektir.

ÖRNEK ANLAŞMALI BOŞANMA DİLEKÇESİ

İZMİR AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI : AYŞE (TC Kimlik No)

ADRES: …………Bayraklı/İzmir

DAVALI : ALİ (TC Kimlik No)

ADRES : ……….Karşıyaka/İzmir

DAVA KONUSU : Evlilik birliğinin anlaşmalı olarak sona erdirilmesi talepli dava dilekçesidir.

AÇIKLAMALAR

Taraflar 02/10/1997 tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilik nüfus kayıtlarından da görüleceği gibi bir yılı doldurmuştur. Tarafların bu evlilikten 03/05/2000 tarihinde doğan İlke isimli müşterek bir kız çocukları bulunmaktadır. (Eğer çocuğunuz yok ise – Bu evlilikten müşterek çocukları bulunmamaktadır ibaresini yazın.)

Taraflar arasında evlendikten sonra ortaya çıkan sorunlar, yaşantılarını zora sokmuştur. Bu sorunlar tarafların evliliklerini sürdürülmesi imkansız bir hale getirmiştir. Tarafların evliliklerini sürdürmelerinin imkânsız olduğu yaşadıkları sorunlardan da anlaşıldığından aralarında anlaşarak boşanmaya karar vermişlerdir. Ekte sunulan Anlaşmalı Boşanma Protokolü’nün kabulü ile tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ederiz.

HUKUKİ NEDENLER : TMK 166 ve ilgili yasa.

DELİLLER : Nüfus kayıt örneği, anlaşmalı boşanma protokolü.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda ifade ettiğimiz sebeplerle davamızın kabulü ile davalı da boşanma isteğini kabul ettiğinden, anlaşmamı göz önüne alınarak TMK 166/3 maddesi gereğinde boşanmamıza, müşterek çocuğun velayeti, şahsi ilişki konusu, çocukla görüşme durumu ve diğer anılan konuların ekte sunduğumuz protokole göre düzenlenmesine ve bu protokolün kararın eki sayılmasına karar verilmesini talep ederim. 22/03/2021

DAVACI        DAVALI

  (İmza)             (İmza)

EK : Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Boşanma davalarınızı uzman avukatlar yardımıyla takip etmenizi öneririz. İzmir boşanma avukatı ile boşanma davanız hakkında görüşebilmek için iletişim bilgilerinde yer alan telefon numarasını arayabilirsiniz.

BOŞANMA AVUKATI ÜCRETİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN.

ARAMAK İÇİN TIKLAYIN.

Dilekçede tarafların talepleri var ise, talepten kastım; nafaka talebi, tazminat talebi veya müşterek çocuk varsa müşterek çocukla ilgili taleplerini mutlaka dilekçede belirtmeleri gerekmektedir.

Bunun dışında tarafların iddialarını kanıtlamaları işçin delil sunmaları gerekmektedir. Bunun için delilerin neler olduğunun dilekçede belirtilmesi gerekmektedir.

Boşanma davasında önemli olan husus tanıktır. En önemli delillerden birisi tanıktır. Ancak her tanık değil, görgüye dayalı bilgisi olan tanık, en büyük delillerden biridir.

Hazırlanan dilekçe iki nüsha haline getirilip bulunulan bölgedeki aile mahkemesine harç ödeyerek boşanma davası açılabilir.

boşanma davası avukatı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Boşanma Davası Avukatı Telefon Numarası İçin Tıklayın.

En iyi avukat tavsiyelerini incelemek için tıklayın.

Bu makalede yer alan bilgiler genel bilgiler olup her somut olay kendi içinde farklılıklar barındıracağından dava açmadan önce mutlaka aile hukukunda uzman boşanma avukatına veya velayet davalarına bakan avukat danışmanızı tavsiye ediyoruz.

İzmir Boşanma Avukatı Ali Berkin Denizaslanı

Bir önceki yazımız olan İzmir Terör Suçları Avukatı Ücreti başlıklı makalemizde ağır ceza davası avukatlık ücreti, Asliye Ceza Davası ve Asliye Ceza Davası Avukatlık Ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir düşünce “Boşanma Davası Dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir