Genel

Adli Yardım İçin Gerekli Evraklar

izmir avukat ali berkin denizaslanı

İzmir Barosu Avukatı, İzmir Adli Yardım Avukatı, Avukat Tutmak Zorunlu Mu, Avukat Tutmadan Dava Açmak, Avukatsız Dava Nasıl Açılır, Zorunlu Avukat, Baro Avukatı, Devlet Avukatı, Barodan Avukat İsteme, Avukat Talebinde Bulunmak, Avukat Nasıl Tutulur, İzmir’de Avukat Tutmak, Avukata Vekalet Vermek, İzmir Noter Nerede gibi merak edilen hususları sizler için yanıtladık.

Adli Yardım Avukatı Hukuk Bürosu olarak öncelikle belirtmek istemekteyiz ki, ülkemizde davalarda avukat tutmak zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak, avukat tutmadan dava açmak hukuki açıdan büyük hak kayıplarına sebebiyet vermektedir. İzmir avukat bürosu olarak, tüm vatandaşlarımızın hukuki süreçlerinde bir avukat ile çalışmasını tavsiye etmekteyiz.

İzmir avukat olarak ofisimiz, İzmir Barosu tarafından bünyemize tayin edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dosyalarını da hassasiyetle takip etmektedir.

Kimler Barodan Avukat İsteme, Devletten Avukat İsteme Başvurusu Yapabilir?

Avukatlık ücretlerini ve diğer yargılama giderlerini karşılama olanağı bulunmayanlar ile başvurunun haklılığı konusundaki durumlarını kanıtlamak kaydıyla, barodan avukat yardımı hizmetinden yararlanabilirler.

Koşulları taşıyan adli yardım istemleri adli yardım bürosu tarafından kaydedilerek başvurucularla bir ön görüşme yapılır. Görüşme sırasında adli yardım görüşme formu düzenlenir ve başvurucuya bir taahhütname imzalatılır. Yapılan değerlendirme sonucunda adli yardım koşullarını taşıdığı anlaşılan başvuruculara avukatlık hizmeti vermek üzere bir avukat atanır.

Barodan Avukat İsteme Başvurusu Nasıl Yapılır? Tıklayın.

İzmir barosu avukat isteme başvuru adresi, İzmir Anakent Belediyesi sınırları içinde İZMİR BAROSU ÖN BÜROSUNA, ilçelerde ise Baro Temsilcilerine başvurulabilir.

İzmir Barosu Ön Bürosu, İzmir Adliyesi C- Blok, 1.Kat 102  numaralı odada hizmet vermektedir.

Avukat tutmadan dava açmak tarafımızca tavsiye edilmemektedir. Avukat tutacak durumunuz yok ve ihtiyacınız var ise, İzmir Barosu‘na avukat talebinde bulunmanızı tavsiye etmekteyiz.

CMK Avukatı nedir, Avukat İsteme Başvurusu, Barodan Avukat İsteme, Devletten Avukat İsteme gibi merak edilen hususlar üzerine kaleme alınmış ilgili makalelerimizi okumak için tıklayın.

izmir boşanma avukatı

İzmir Avukat, Avukat Tutmak Zorunlu Mu, Avukat Tutmadan Dava Açmak, Avukatsız Dava Nasıl Açılır, Zorunlu Avukat, Baro Avukatı, Devlet Avukatı, Barodan Avukat İsteme, Avukat Talebinde Bulunmak, Avukat Nasıl Tutulur, İzmir’de Avukat Tutmak, Avukata Vekalet Vermek, İzmir Noter Nerede

Bir önceki yazımız olan İzmir Barosu Avukatı, Baro Avukatı başlıklı makalemizde Adli Yardım Başvurusu, Adli Yardım Talebinde Bulunmak ve Avukat Nasıl Tutulur hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir