Genel

Karşıyaka Nafaka Avukatı

denizaslanı hukuk

karşıyaka nafaka avukatı, karşıyaka nafaka davası avukatı, izmir nafaka avukatı, en iyi nafaka avukatı, nafaka bağlanır mı, çalışmayan eşten nafaka alınır mı, çocuklarım için nafaka alabilir miyim, karşıyaka nafaka artırımı davası avukatı, karşıyaka nafakanın düzenlenmesi davası avukatı, nafaka davaları avukatı, nafakanın kaldırılması davası gibi merak edilenleri sizler için yanıtladık. Aramak için tıklayın.

Karşıyaka Nafaka Avukatı ve Karşıyaka Nafaka Davası Avukatı olarak belirtmeliyiz ki, nafaka kelime anlamı olarak geçinmek olan şeylerin bütünü, geçimlik anlamına gelirken hukuk alanın nafaka birinin geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere mahkeme tarafından bağlanan aylık anlamına gelmektedir. Nafaka, boşanma davasından önce, boşanma davası esnasında ve boşanma davasının bitmesi akabinde olmak üzere her koşulda istenebilir. İyi bir Nafaka Avukatı ile çalıştığınızda nafaka ödeme şartları oluştuysa nafaka talep eden adına nafakaya hükmedilecektir. Karşıyaka Nafaka Avukatları arasında yer alan Nafaka Davası Avukatı Ali Berkin Denizaslanı sizlere danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Nafaka, yükümlülüklerini yerine getirmeyen eşten boşanmaya gerek olmaksızın da istenebilir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Boşanma davası açtım, Karşıyaka Nafaka Avukatı ile hemen nafaka bağlanır mı?

Açılan boşanma davası sonrasında dava dilekçesinde kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ayrıca önemli bir husus olmakla birlikte hakim sosyal kültürel ekonomik durum araştırması yaptıktan sonra tedbir nafakası bağlanmasına karar verebilir.

Boşandığım eşim çalışmıyor, yine de çocuğum için nafaka alabilir miyim?

İştirak nafakası takdir edilirken; çocuğun yaşı, ihtiyaçları, okul seviyesi, sosyal çevreye göre yaşam seviyesi, velayet tevdi edilen tarafın ekonomik durumu ile nafaka yükümlüsünün mali gücü birlikte değerlendirilip, hakkaniyete uygun bir nafakaya karar verilmelidir. Eşiniz çalışmasa bile ebeveynin çocuğun ihtiyaçlarına yönelik tüm giderlerine katılma yükümlülüğü olduğu için hakimin takdir edeceği uygun miktarda nafaka bağlanabilir.

Boşanmak istemiyorum ama eşim eve bakmıyor. Bu durumda da nafaka alabilir miyim?

Evet. Boşanmadan da nafaka alabilirsiniz.

Çocuklarım ve kendim için aynı anda nafaka alabilir miyim?

Şartlar oluşuyorsa hem eşe hem de çocuklara nafaka bağlanabilir.

Eşimden daha çok maaş alıyorum. Bu durumda kendim için nafaka alabilir miyim?

Boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek taraf, kusuru daha ağır olmamak koşuluyla geçimi için diğer taraftan malî gücü oranında süresiz olarak nafaka isteyebilir. Ancak sizin maaşınızın eşinizden daha yüksek olması halinde yoksulluğa düşeceğiniz kabul edilmeyeceğinden nafaka bağlanması zor olabilir.

Nafakam birikti. Eski eşim ödemiyor. Ne yapabilirim?

Nafaka yükümlüsü her ay düzenli olarak nafakasını ödemek zorundadır. Ödemediği takdirde nafaka alacaklısı nafaka alacakları için icra takibi başlatabilir. İcra takibinde yapılan usuli işlemlerle nafakasını tahsil edemeyen nafaka alacaklısı bu konuda uzman bir izmir nafaka avukatı ile çalışacak nafaka yükümlüsünün 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasını isteyebilir.

Çocuğum için ne kadar nafaka isteyebilirim?

Karşıyaka nafaka avukatı olarak belirtmek istemekteyiz ki, nafaka miktarı şartlara göre değişmektedir. Çocuğun hayat standartları, boşanılan eşin maaşı düşünülerek hakim sosyal kültürel ekonomik durum araştırması yaptıktan sonra nafaka miktarına karar verir.

Aldığım nafaka çok düşük. Dava açabilir miyim?

Nafaka artırım davası açılabilir. Nafaka artırım davası, boşanmanın kesinleşmesinden ve nafakanın bağlanmasından sonra nafaka yükümlüsünün gelirinde artış olması, nafaka alacaklısının maddi durumunun kötüleşmesi, diğer bir deyişle tarafların mali durumlarındaki değişiklik sebebi ve alınan nafakanın istenilen amacı karşılayamaması durumunda açılabilecek davadır.

Sadece kadınlar mı nafaka alır? Erkekler nafaka alamaz mı?

Her ne kadar toplumumuzda erkekler nafaka talep edemez, sadece kadınlar nafaka talep edebilir gibi yanlış bir kanaat oluşmuşsa da erkekler de yapılacak sosyal kültürel ekonomik durum araştırmasına göre nafaka talep edebilir. Örneğin erkek çalışmıyor ise, kadın ise çalışıp para kazanıyor ise bu durum mümkün olabilir. Bu durumda erkek çalışmadığını inandırıcı delillerle ispat edebilirse nafaka talebinde bulunabilir. İzmir Nafaka Avukatlarıarasında yer alan Bostanlı Nafaka Avukatı Ali Berkin Denizaslanı sizlere danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Bostanlı Nafaka Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
Tedbir Nafakası başlıklı yazımız için tıklayın.
Karşıyaka İsim Değiştirme Avukatı ve Karşıyaka Cinsiyet Değiştirme Avukatı başlıklı yazılarımızı incelemek için tıklayın.
Karşıyaka Velayet Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
izmir boşanma avukatı

bostanlı nafaka avukatı, karşıyaka nafaka davası avukatı, izmir nafaka avukatı, en iyi nafaka avukatı, nafaka bağlanır mı, çalışmayan eşten nafaka alınır mı, bostanlı boşanma avukatı

Bir önceki yazımız olan Karşıyaka Cinsiyet Değiştirme Avukatı başlıklı makalemizde alsancak cinsiyet değiştirme avukatı, alsancak cinsiyet değiştirme davası avukatı ve bayraklı cinsiyet değiştirme davası avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir