Genel

Karşıyaka Güvenlik Soruşturması Avukatı

denizaslanı hukuk

izmir güvenlik soruşturması avukatı, güvenlik soruşturmasına itiraz, güvenlik soruşturmasının iptali avukatı, güvenlik soruşturması iptal davası, iptal davası nasıl açılır, güvenlik soruşturmasına itiraz dilekçesi, güvenlik soruşturmasında nelere bakılır, güvenlik soruşturması nedir.

güvenlik soruşturması iptali, güvenlik soruşturması dava dilekçesi örneği, güvenlik soruşturması itiraz dilekçesi, bayraklı güvenlik soruşturması avukatı gibi merak edilen hususları sizler için yanıtladık.

karşıyaka güvenlik soruşturması avukatı arayın. Güvenlik soruşturması itiraz müessesi hukukumuzda öngörülmemiştir. Güvenlik soruşturmasına itiraz mümkün değildir. Bu sebeple güvenlik soruşturması red gelenler idare mahkemesine yürütme durdurma istemli iptal davası açmaları gereklidir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması, başvuru yapılan kurumdan gelen talep üzerine yetkili makamlar tarafından kişi hakkında hazırlanan, kişinin başvurulan kamu kurumunda çalışmasının sakıncalı olup olmadığına yönelik bir rapordur. Kamu hizmetine girme hakkını kısıtlamaya yönelik bu uygulama bir çok kişiyi mağdur etmektedir. Güvenlik soruşturması avukat aracılığıyla açılacak iptal davasında sebebi öğrenilecektir.

Güvenlik Soruşturması; Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri bakanlığının görevlendirdiği kişilerce yapılmaktadır. Askeri ve Emniyet Personel alımlarında gerekli talepler Milli Savunma Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığına iletilir.  Cumhurbaşkanlığına iletilen talepler sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılarak tamamlandırılmaktadır.

Güvenlik soruşturması ve Arşiv araştırmalarında genel olarak kişilerin içinde bulunduğu ortam ve çevresi araştırılmaktadır.  Güvenlik Soruşturması arşiv araştırmalarında kişilerin kayıtlı bulundukları ve ikamet ettikleri adresleri esas alınmak suretiyle birde fazla alanda incelemeler yapılmaktadır. Bunları Maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  • Güvenlik soruşturması talep edilen kişinin kimlik bilgilerinin kontrolü, kimlik kayıtlarının doğrulukları ve kişinin yabancı bir devlet vatandaşlığına geçip geçmemesi incelenmektedir.
  • Kişinin devlet güvenlik güçlerinde yada adli makamlarca daha önce herhangi bir suçtan kaydı olup olmadığı, adli sicil kaydının incelenmesi ve kişi hakkında kolluk güçleri tarafından herhangi bir arama kaydı olup olmadığı incelenmektedir.
  • Güvenlik soruşturması talep edilen kişinin Terör örgütlerine kaydının bulunup bulunmadığı, Devler kurumlarınca tehdit unsuru bulunan bir kuruma üyeliğinin bulunup bulunmadığı, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine işlenen suçlar hakkında kanuna ve Atatürk ilke inkılaplarına aykırı bir davranışının bulunup bulunmadığı incelenmektedir.
  • Yabancılarla özellikle düşman yada düşman olması muhtemel olan devlet mensupları ile herhangi bir ilgi derecesinin olup olmadığı kapsamlı olarak incelenmektedir.

Bu yazdığımız maddeler dışında kişilerin bulunduğu ortam olarak bahsedilen araştırılmalar tam olarak bilinmemektedir. Ama genel olarak bu söylemden anlaşılan kişilerin beraber yaşadıkları aile ve akrabalarının yaşamları ve bulundukları ortamları olarak yorumlanabilmektedir. Danıştay 1. Dairesi de kişinin yakınları ve birinci derece akrabalarının anlaşılması gerektiğini kararlarında içtihat etmiştir.

Karşıyaka Güvenlik Soruşturması Avukatı

Kişilerin özel hayatının korunması hakkı ve kamu hizmetine girme hakkı birden fazla alanlara etkisi bulunan güvenlik soruşturmaları yoğun bir şekilde idari yargının hatta kişilerin bireysel başvuralarının konusu olmaktadır. Güvenlik soruşturmaları Danıştay’ın almış olduğu kararların yanı sıra yaşanılan hak ihlalileri neticesinde Anayasa mahkemesi ve İnsan Hakları Mahkemesinin bu konularda almış olduğu önemli kararlar bulunmaktadır.  Karşıyaka Güvenlik Soruşturması Avukatı olarak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarında yaşayabileceğiniz tüm sorunlarınızda sizlere profesyonel anlamda hizmetler sunmaktayız.  Sizlere yazımız içerisinde bu konularda yapabileceğiniz itiraz davaları hakkında bilgiler sunmaktayız.

Sonuç olarak;
Güvenlik Soruşturması neticesinde müracaatı olumsuz neticelenen vatandaşlar, bunun nedenini öğrenememektedir.
Öğrenebilmek, itiraz edebilmek ve hukuken tüm haklarını arayabilmek için, vatandaşlar, idare mahkemesinde yürütmenin durdurulması istemli iptal davası açmalıdır. Karşıyaka Güvenlik Soruşturması Avukatı ‘na ulaşın.

Karşıyaka Atama İşleminin İptali Avukatı telefon numarası için tıklayın. Appelez nous.
Bostanlı İdari Para Cezasının İptali Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
Bostanlı İdare Hukuku Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
İdare ve Vergi Hukuku Avukatlığı başlıklı yazımız için tıklayın.
İzmir İdare Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
İzmir Güvenlik Soruşturması Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.

Açıkladığımız pek çok konuyu ele aldığımızda izmir idare hukuku avukatı için kesin bir ücret söylememiz mümkün değildir. Ancak genel çerçevede bilgi vermesi için İzmir Barosu Ücret Tarifesini sizlerle paylaşıyoruz. Tıklayın.

FİYAT ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

Avocats Francophones Izmir ve Bostanlı Atama İşleminin İptali Avukatı için tıklayın.

izmir boşanma avukatıizmir güvenlik soruşturması avukatı, karşıyaka güvenlik soruşturması avukatı, bayraklı güvenlik soruşturması avukatı.

Bir önceki yazımız olan İzmir Mavi Kart Avukatı başlıklı makalemizde Avocats Francophones Izmir, belçika konsolosluğu avukatı ve belçika vatandaşlığı avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

2 thoughts on “Karşıyaka Güvenlik Soruşturması Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir