Genel

İzmir Oturma İzni Avukatı

denizaslanı hukuk

izmir oturma izni avukatı, izmir ikamet izni başvurusu, izmir göç idaresi, vatandaşlık avukatı, citizenship lawyer, gayrimenkul yatırımı ile türk vatandaşlığının kazanılması, izmir oturma izni avukatı, izmir izmir ikamet izni avukatı, iran vatandaşlık avukatı, iran avukatı, izmir çalışma izni avukatı, izmir türk vatandaşlığı avukatı, izmir vatandaşlık kazanma avukatı.

İzmir Vatandaşlık Hukuk Bürosu. Click for English & Français.

İzmir oturma izni avukatı olarak, Türkiye’de yaşayan yabancıların oturma ikamet izni alınması için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.

Türkiye’de yaşayan yabancıların çalışma izni alabilmesi için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.

Türkiye’de yaşayan yabancıların ikamet tezkeresinin uzatılması için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.

Yabancılara Türk Hukuku ve yasal mevzuat hakkında bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.

Türkiye’de yaşayan yabancıların Türk Vatandaşlığı kazanma durumunun değerlendirilmesi ve yasal mevzuatta aranan koşulların gerçekleşmesi halinde resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.

Türkiye’de yaşayan yabancıların haklarının her türlü ihlali halinde, gerekli davaların açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.

Yabancıların Türkiye’de mülk edinmesi hakkında yasal mevzuat çerçevesinde bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.

Türkiye’de yaşayan yabancıların evlenmesi hakkında yasal mevzuat çerçevesinde bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.

Türkiye’de yaşayan yabancıların boşanma ve aile hukuku davalarının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.

Türkiye’de yaşayan yabancıların milletlerarası özel hukuktan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu anlaşmalardan saklı haklarının korunması sebebiyle, gerekli davaların açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi Türkiye’nin gayrimenkul alanında sunduğu fırsatlardan biri de Türk Vatandaşlığı Kanunu madde 12/1-b uyarınca, cumhurbaşkanınca belirlenen kapsam ve tutarda yatırım yaparak 6458 sayılı Kanunun 31/1-J bendi uyarınca ikamet izni alanlar, milli güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel teşkil edecek bir hali bulunmamak şartıyla cumhurbaşkanı kararı ile Türk Vatandaşlığının kazanılabilmesidir. Bu kapsamda yayınlanan 18 Eylül 2018 tarihli Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile birlikte, en az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında taşınmazı, tapu kayıtlarında üç yıl süre ile satılmaması şerhi konulmak sureti ile satın alan yabancı yatırımcı, Türk Vatandaşlığını istisnai yoldan kazanmak için başvuru yapabilir duruma gelmiştir.

İzmir Vatandaşlık Kazanma Avukatı

Avukatlık Bürosu, gayrimenkul yatırımı ile Türk Vatandaşlığı’nın kazanılması hususunda uzmanlaşmış kadrosu ile yabancı yatırımcılara hukuki destek ve hizmet sağlamaktadır. Bununla beraber Avukatlık Büromuz, Vatandaşlık Hukuku’ndan ve Yabancılar Hukuku’undan doğan her türlü uyuşmazlığın belirlenmesi, uyuşmazlığın halli ve her türlü dava ve işlemin takibi konusunda da, alanında uzman kadrosu ile müvekkillerine hukuki hizmet sağlamaktadır.

Türkiye’de İki Yabancının Evlenmesi

Türkiye’de iki aynı uyruklu yabancının ya da farklı uyruklu iki yabancının evlenmesi de mümkün. Aynı devlet vatandaşı olan iki yabancı kendi kanunlarının yetki vermesi durumunda, o devletin Türkiye’deki temsilcilikleri önünde evlenebiliyor.

Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi ve Wedding in Turkey başlıklı yazılarımız için tıklayın.

Yol tarifi için tıklayın.

for Price

Cabinet D’avocats a Izmir ve Avukata Vekalet Vermek ve Vekaletname Ücreti için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Ortaklarımız başlıklı makalemizde Bağımlıkla Mücadele ve Önleme, Çatışma Yönetimi ve Cinsiyet Rolleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir