Genel

Bank Asya Beraat Kararı

denizaslanı hukuk

bank asya beraat kararı, ardışık arama avukatı, bank asya fetö avukatı, izmir fetö avukatı, bostanlı fetö avukatı, denizli fetö avukatı, fetö davası avukatı, istanbul fetö avukatı, izmir fetö davası avukatı, karşıyaka fetö avukatı, manisa fetö avukatı, muğla fetö avukatı olarak merak edilen hususları sizler için yanıtladık.

Bank asya beraat kararı hakkında bilgi almak için tıklayın.

T.C.

ANAYASA MAHKEMESİ

BAŞVURU NUMARASI: 2017/8171

KARAR TARİHİ: 9/1/2020

KARARIN İLGİLİ KISMININ ÖZETİ:

Somut olayda başvurucu hesabını güncel bankacılık işlemlerini yerine getirmek amacıyla 2011 yılında açtırdığını, kira vb. alacaklarının bu hesaba yatırıldığını savunmuştur. Başvurucu 14/7/2011 tarihinde açtırdığı Bank Asyadaki hesabını 30/11/2015 tarihine kadar kullanmıştır. Bu süreçte başvurucunun hesabına hem para yatırma hem de para çekme şeklinde bankacılık faaliyetlerinin bulunduğu görülmektedir. FETÖ/PDY’nin liderinin ve yöneticilerinin Bank Asyaya destek olunması yönündeki çağrılar yaptıkları süreçten sonraki hesap hareketleri incelendiğinde de hesaba para yatırma ve hesaptan para çekme faaliyetlerinin devam ettiği, anılan hesaba yüklü miktarda para transferinin söz konusu olmadığı anlaşılmıştır. Nitekim bu süre zarfında başvurucunun ay sonu itibarıyla en yüksek hesap bakiyesi 1.920 TL olmuştur. Bu bağlamda söz konusu dönemde hesaba yatan kira bedelleri (yaklaşık 600-650 TL) de başvurucu tarafından birkaç gün içinde çekilmiştir. Buna göre başvurucunun hesap hareketleri incelendiğinde bu para yatırma/çekme eylemelerinin örgütsel bir talimat uyarınca gerçekleştirildiğini söylemek mümkün görünmemektedir. Bir başka ifadeyle başvurucunun hesap hareketleri FETÖ/PDY’nin liderinin veya yöneticilerinin Bank Asyaya destek olunması şeklindeki talimatı üzerine bu örgütle bağlantılı kişilerce gerçekleştirilen tasarruflarla uyumlu değildir. Soruşturma ve kavuşturma makamları tarafından başvurucunun söz konusu talimat sonrasında bu talimattan önceki dönemle uyumlu olmayan veya olağan dışı bir hesap hareketliliğinin olduğu ortaya konulmamıştır.

Dolayısıyla somut olayın koşullarında başvurucunun Bank Asyada bulunan hesap hareketlerinin FETÖ’PDY ile örgütsel bir ilişki içinde veya örgüte yardım amacıyla hareket edildiği hususunda kuvvetli bir belirti olarak değerlendirilmemesi gerektiği sonucuna varılmıştır. Nitekim Yargıtay da FETÖ/PDY liderinin talimatı doğrultusunda anılan örgütle irtibatlı olan Bank Asyaya para yatırmanın örgüt yardım suçunu oluşturacağını (bkz. s. 28) belirtmiş ancak Bankadaki rutin hesap hareketlerinin ise örgütsel faaliyet ya da örgüte yardım etmek kapsamında değerlendirilemeyeceğini vurgulamıştır (bkz. s. 30-33).

Tanık ve Ardışık Arama Beraat Kararı başlıklı yazımız ve telefon numarası için tıklayın.

Bostanlı FETÖ Avukatı Ücreti başlıklı yazımız için tıklayın.
FETÖ Ardışık Arama, Tahliye Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
İzmir Fetö Avukatı başlıklı yazımız için tıklayın.
Fetö Davası Avukat Ücreti başlıklı yazımız için tıklayın.

Açıkladığımız pek çok konuyu ele aldığımızda izmir fetö avukatı için kesin bir ücret söylememiz mümkün değildir. Ancak genel çerçevede bilgi vermesi için İzmir Barosu Ücret Tarifesini sizlerle paylaşıyoruz. Tıklayın.

FİYAT ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

İzmir Fetö Avukatı ve İzmir Terör Suçları Avukatı için tıklayın.

izmir boşanma avukatı

Bir önceki yazımız olan İzmir Tahliye Davası Avukatı başlıklı makalemizde bayraklı kira avukatı, bostanlı araç kiralama avukatı ve bostanlı kira avukatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir